Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przyłączyli się do uroczystości obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Zdzieszowicach.

Program obchodów przewidywał Mszę Świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym oraz uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańca Śląskiego.

Święto to upamiętnia wydarzenie sprzed 228 lat, kiedy to 3 maja Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów uchwalił pierwszą w Europie i drugą, po amerykańskiej, na świecie, spisaną konstytucję. Ustawa ta regulowała organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

W uroczystościach swoje reprezentacje miały władze miasta i powiatu, przedstawiciele Zakładów Koksowniczych ArcelorMitta; Poland S.A., szkoły, partie polityczne, mieszkańcy miasta oraz goście.

Po zakończeniu ceremoni upamiętniającej w Zdzieszowicach, delegacja z Naszej Szkoły udała się do Krapkowic, gdzie przed południem odbyły się podobne uroczystości z udziałem Starosty Powiatu Krapkowickiego oraz Burmistrza Krapkowic

Uroczystości 3 Maja

Uroczystości 3 Maja

Uroczystości 3 Maja

Uroczystości 3 Maja

Uroczystości 3 Maja

Uroczystości 3 Maja

Uroczystości 3 Maja
Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Ok