Biblioteka

Szkolna biblioteka

Katalog biblioteki
x
Książek w bibliotece
x
Nowych książek w tym roku!
Masz propozycję na przeczytanie ciekawej książki?
Napisz na maila: biblioteka@zs.zdzieszowice.pl

Maxime Chattam światowy mistrz książek o tematyce fantastycznej i science fiction, przedstawia cykl powieści

Inny Świat

.

Nadchodzi wielka burza cały kraj pokrywają ciemności i strach, znikają wszyscy dorośli a ci którym udaje się przeżyć stają się cynikami. Na świecie zostają tylko dzieci tworzą grupy by przetrwać w innym świecie.

Trójka młodych ludzi podejmuje się próby uratowania młodszych od siebie.

Czy im się to uda … ?

W obliczu aktualnej sytuacji epidemiologicznej nową listę bestsellerów podsuwa nam platforma wprost.

10 najlepszych powieści o zarazach, jeśli lubicie postapokaliptyczne klimaty sięgnijcie po którąś z nich

  • "Dżuma'' Alberta Camusa
  • "Miasto ślepców'' Jose Saramago
  • "Miłość w czasach zarazy'' Gabriela Garcii Marqueza
  • "Bastion'' Stephena Kinga

W 1662 roku z powodu epidemii dżumy zamknięto Cambridge i odesłano studentów do domu 23-letni Izaak Newton wrócił na farmę swojej Matki i w czasie wolnym od nauki wymyślił rachunek różniczkowy.

Uczniowie do dzieła, pokażcie że też potraficie czas wolny spędzić twórczo. Mam dla Was świetną propozycję spędzenia wolnego czasu i oczywiście wykorzystania go pozytywnie. Matma nie jest łatwa ale za to jest logiczna żeby przećwiczyć logiczne myślenie jest mnóstwo fajnych gierek na nasze telefony, przygodę z logiką i grami można rozpocząć od darmowych aplikacji dostępnych na Androida na przykład

Math Riddles

to matematyczne zagadki które poprawiają twoje IQ. Zadaniem jest odkryć związek między liczbami w figurach geometrycznych i uzupełnić brakujące liczby. Powodzenia

Czeka nas długi tydzień a może nawet dwa, siedzenia w domu. Myślę że warto ten czas wykorzystać do nadrobienia braków czytelniczych na które do tej pory nie mieliśmy czasu.

Już nie możemy powiedzieć że nie czytałam tej książki bo nie miałam czasu, nie czytałam książki bo musiałam iść do pracy, nie czytałam książki bo muszę przygotować się na sprawdzian, nie czytałam książki bo miałam spotkanie rodzinne, nie przeczytałam książki i nie czytam bo ... bo ... bo ... zawsze potrafiliśmy znaleźć sobie jakieś wytłumaczenie do faktu że mało czytamy. Myślę że warto przeprosić się z książką której zalety są niewyobrażalne dla naszego stanu umysłu, dostarcza nam wiedzy kształtuje słownictwo a przede wszystkim pobudza naszą fantazję i wyobraźnię.

Chciałabym tutaj za pomocą strony internetowej szkoły wskazać Wam kilka ciekawych pozycji książkowych na które warto zwrócić uwagę ze względu na swoje wartości. Być może któraś z nich przypadnie wam do gustu i zechcecie ją nawet przeczytać do końca.

Ostatnio będąc z Olą (uczennicą naszej szkoły) na konkursie dotyczącym prawa pracy miałyśmy chwilkę czasu do pociągu powrotnego, no i oczywiście trzeba było odwiedzić najbliższą księgarnię żeby zobaczyć co tam ciekawego, nowego wydano. Na półce z nowościami od razu rzuciła mi się w oczy okładka z kobietą w czerwonej sukience i białym czepku, skojarzyłam od razu ubiór tej kobiety z filmem pod tym samym tytułem co książka

"Opowieść podręcznej" autorstwa Margaret Atwood książka w 1985 roku ukazała się na rynku wydawniczym. Doczekała się tłumaczeń na wiele języków świata w tym na język polski w 1992 roku. Taka popularność idzie w parze z ekranizacją. Film pełnometrażowy i serial w internetowej wypożyczalni pod tym samym tytułem, doczekał się wielu sezonów. Oczywiście namawiam Was do poczytania. Nie szturmujcie od razu księgarni żeby ją zakupić wręcz wam odradzam takie zachowanie ale można tą książkę sobie zamówić w taniej księgarni internetowej już za 21 zł oczywiście patrzcie na koszty przesyłki.

Miłej lektury

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Ok