Biblioteka

Szkolna biblioteka

Katalog biblioteki
x
Książek w bibliotece
x
Nowych książek w tym roku!
Masz propozycję na przeczytanie ciekawej książki?
Napisz na maila: biblioteka@zs.zdzieszowice.pl

Imię mojej miłości

Książka "Imię mojej miłości" Sandi Lynn jest cudowną książką na doła po nieszczęśliwej miłości a także na poprawę humoru i poznanie co to jest prawdziwa miłość. Ukazuje rożne aspekty życia między innymi jak ciężko po rozstaniu jest głównej bohaterce, ale pomimo bólu i niechęci do facetów. Pewnego dnia spotyka Simona Younga, młodego właściciela największej na świecie sieci luksusowych hoteli i właśnie wtedy jej życie zaczyna na nowo się układać. Uważam że książka jest godna polecenia tak jak inne książki tej autorki bo na prawdę jest świetnie napisana.

Wiedźmin

Oto zbiór opowiadań nawiązujących do opowieści o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Główny bohater serii Sapkowskiego jest jednym z tych, którzy się nigdy nie starzeją, nie szkodzi im upływ czasu, ciągle na nowo potrafią rozbudzać wyobraźnię czytelników, jak i kolejnych pokoleń twórców.

Echa kolejnych tomów przygód Geralta z RiviiI nie milkną do dziś. Złożona z pięciu części tzw. "Saga wiedźmińska", film, serial, komiksy, a ostatnimi czasy także i gry komputerowe, odnoszą spektakularny, międzynarodowy sukces.

To

Najbardziej przerażająca powieść Kinga. Brak słów, nie da się opowiedzieć w skrócie ale z całym swoim przerażeniem polecam do poczytania.

Skarga utraconych ziem

Jest to dzieło 9-tomowe Jean Dufaux (scenariusz), Grzegorza Rosińskiego, Philippe Delaby i Béatrice Tillier (odpowiedzialni za rysunki) z kategorii komiksu. Podzielone jest na trzy cykle każdy z innym bohaterem głównym, mi było dane przeczytać jedynie cykl pierwszy, lecz na tej podstawie jestem wstanie powiedzieć że zaciekawi każdego angażującego się czytelnika który lubi powieści fantastyczne.

Cykl pierwszy jest pełny od różnych uczuć od radości, przez ulgę aż po szok i smutek. Gorąco polecam do przeczytania każdemu co często przywiązuje się do bohaterów głównych na podstawie ich osobowości i działań.

Co nas nie zabije - David Lagercrantz

Kontynuacja świetnej trylogii Milenium Stiega Larsona, nawet dla mniej zorientowanych czytelników w trylogii Lagercrantz szczegółowo opisuje zdarzenia z poprzednich części, tak że nie ma problemu w zorientowaniu się kto, z kim i dlaczego. Nie będę opisywać o czym jest książka bo tego dowiecie się sami czytając ją, natomiast chcę polecić ją wszystkim tym, którzy uwielbiają kryminały, morderstwa na zamówienie, super inteligentnych hakerów, bezsilne wobec ataków takie instytucje jak NASA oraz korupcję w służbach specjalnych.

Metro 2033 - Dimitry Glukhovsky

Moskiewskie metro jako schron przed promieniowaniem, nowymi formami życia i trującym powietrzem na ziemi. Największy schron przeciwatomowy świata. Żyjące w nim rozproszone grupki ludzi tworzą państwa-miasta na stacjach kolejki podziemnej, handlując, wojując i układając się między sobą. Bohater książki, Artem, aby ocalić swoją stację, jest zmuszony do wyprawy na drugi koniec metra, podczas której pokonuje liczne niebezpieczeństwa i poznaje nowe społeczności, które powstały po wojnie. Im dłużej szedł, im więcej poznawał światopoglądów, tym bardziej przekonywał się, że cała jego wyprawa jest pozbawiona sensu. W końcu staje przed wyborem: czy jest sens iść dalej? Może kolejne części rozwiążą dylemat Artema.

Gwiazd naszych wina - John Green

Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra "Gwiazd naszych wina" to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor, pisząc o nastolatkach, ale nie tylko dla nich, w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości. Światowy fenomen, bestsellerowa powieść, na podstawie której powstał film o tym samym tytule.

Anna Todd – After

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później. Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście. Ale spotkanie Hardina, który wydaje się być jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała.

Susan Ee – Angelfall

Ziemię ogarnęły ciemności. Państwa upadły, szpitale, szkoły i urzędy stoją puste, nie działają komórki. Za dnia na ulicach rządzą brutalne gangi, ale kiedy zapada mrok wszyscy wracają do kryjówek, kryjąc się przed grozą Najeźdźców. Anioły. Niektóre piękne, inne jakby wyjęte z najgorszych koszmarów, a wszystkie nadludzko potężne. Przez wieki uważaliśmy je za swoich stróżów, teraz okazały się agresorami siejącymi śmierć. Dlaczego zstąpiły na ziemię? Z czyjego rozkazu? Jaki mają plan?

Becca Fitzpatrick – Szeptem

Czasem zdarza się miłość nie z tego świata. Naprawdę nie z tego świata... Patch jest tajemniczy i zabójczo przystojny. Nic dziwnego, że szesnastoletnia Nora uległa jego urokowi. Niemal natychmiast w jej życiu zaczęły dziać się rzeczy, których nie da się wytłumaczyć. Chyba że...

Gorąco polecam.

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Ok