Transport i Spedycja

Transport i spedycja to silnie rozwijająca się branża. Transport pełni funkcję usługową względem innych gałęzi gospodarki, to znaczy, że bez transportu nie może rozwijać się żadna inna branża. Transport umożliwia dostarczanie surowców do produkcji oraz rozpowszechniania już wyprodukowanych wyrobów gotowych.

Każdy z nas wielokrotnie korzystał z transportu - czy to wyjeżdżając na wakacje, czy zamawiając towary w Internecie.

Zorganizowanie transportu to wieloetapowy system. Dlatego każda firma produkcyjna lub usługowa korzysta z wiedzy i umiejętności wykwalifikowanych spedytorów. Spedytor to osoba, która zajmuje się organizacją transportu. Nie wyklucza to prowadzenia własnej firmy i wykonywania przewozów.

W naszej Szkole współpracujemy z licznymi przedsiębiorstwami z okolicy i nie tylko. Od kilku lat współpracujemy z LKW Walter z Austrii. Często organizujemy wyjazdy studyjne do firm oraz zapraszamy przedstawicieli przedsiębiorstw na zajęcia. Byli u nas m. in. PAUL SCHOCKEMÖHLE, Morawiec Transport i Logistyka, Agencja Celna A.Mościcka i M. Wrona, Nordfolien. Regularnie bierzemy udział w konkursach organizowanych przez Politechnikę Opolską oraz inne uczelnie wyższe. Na co dzień korzystamy z platformy edukacyjnej TransEdu.


Dowiedz się więcej o zawodzie TECHNIK SPEDYTOR

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Ok